Er du en musikalsk brobygger?
Bli med og gjør en forskjell – i Norge og Nepal. Årlig arrangerer vi reiser til Kathmandu og Dhulikel i Nepal. I Norge arrangeres tur til Ål i Hallingdal og rundreise i Nord: Tromsø-Bardu-Setermoen-Narvik og Harstad. Formålet med arbeidet er å la musikken bygge bro mellom kulturer i Nepal og spre arbeidet videre til menigheter i Norge.
Som brobygger kan du være med på følgende:
1) Bidra til kulturutveksling i Nepal gjennom musikk og annet menighetsarbeid. Der får du muligheten til å delta på musikkvideo eller opptre for noen tilknyttet HimalPartners prosjekter. Reisen arrangeres rundt uke 41 årlig, og den varer i 10 dager.
2) Bli med til Ål i Hallingdal en helg i august. Da går vi i fotsporene til pioner Ingeborg Skjervheim, og vi utforsker også et gammelt trøorgel i Nystølkyrkja. På søndagen bidrar vi til gudstjeneste.
3) Bli med på rundreise i nord: Tromsø-Bardu-Setermoen-Narvik og Harstad.
Formålet med Norgesreisene er å bli bedre kjent med HimalPartners arbeid, samtidig som man bidrar til å besøke menigheter og spre informasjon. Dette vil igjen inspirere folk og menigheter til å støtte HimalPartners arbeid.
4) Du kan bidra i forbindelse med «Jul i Kathmandu» – HimalPartners årlige digitale julesamling.
På begge Norges-reisene vil medlemmer i Musikalske brobyggere få rabatterte priser. Det koster bare 50 kr. i året å være medlem.
Ta kontakt med kommunikasjonsleder Line Konstali hvis du mener du kan bidra med noe. E-post: line.konstali@himalpartner.no
Se vår film:
Produksjoner fra 2022: